_

16-17.07.2016, Rim-Italia

European Championship Grappling NoGi & Gi 2016

Vojislav Tabački i Aleksandar Milićević

Na Prvenstvu Evrope u Grapplingu NoGi & Gi, koje je održano pod okriljem zvanične Svetske Rvačke Organizacije (UWW) u Rimu 16-17.07.2016, Aleksandar Milićević u kategoriji -71kg osvojio 1. mesto u disciplini Grappling Gi (BJJ u kimonu) i 3.mesto u disciplini Grappling No Gi (BJJ bez kimona). U obe discipline nastupilo je po 18 takmičara iz Evrope.

Đukanović Aleksandar je nažalost ostao bez medalje u kategoriji -77kg. U disciplini No Gi u borbi za 3.mesto izgubio je od Francuza i tako osvojio 5. mesto,a u disciplini Gi eliminisan je u kvalifikacijama.

Milićević i Đukanović (članovi BJJ kluba "Secutor Neves") nastupili su kao takmičari rvačkog kluba "Freestyle" iz Beograda.